zausznik okularów
Oprawa korekcyjna stanley 038 C3
Typ oprawy:

Oprawa na żyłkę o charakterystycznych termoplastycznych zausznikach.

Opis oprawy:

Oprawa wykonana ze stali wysokowęglowej, twardej, odpornej na odkształcenia. Ciekawy ceglasty kolor, matowy nadający oprawie wyrazistego charakteru. Szkło wąskie wpisane w prostokąt idealne dla osób o wąskim owalu twarzy. Oprawka jest delikatna i subtelna nie rzuca się w  oczy jednocześnie dzięki unikatowemu kolorowi ma w sobie dynamikę.

Dla kogo:

Oprawki nadają się zarówno jako okulary do chodzenie i czytania, dzięki mocowaniu szkła na żyłkę nie ograniczają pola widzenia. Całkowicie niezobowiązujące, śmiało można iśc w nich zarówno na firmowe spotkanie jak i wskoczyć na rower. Ponieważ  ostateczny wygląd okularów zależy w znacznej mierze od wybranego rodzaju szkła, oprawa ta zalecana jest do mocy poniżej 2,00 dpt lub należy wybrać specjalnie pocienianą soczewką w indexie 1.6

Jakość wykonania:

Trwały i dobry gatunkowo materiał, prosta konstrukcja, zawiasy nitowane więc nie wypadnie z nich nigdy żadna śrubka, możliwość  łatwej regulacji oprawy na noskach jak i zausznikach. Ładny kolor, malowane proszkowo i zmatowione. Wycinane laserowo, brak ostrych krawędzi.

Dodatkowe możliwości:

PNX  - ponieważ w szkłach występuje charakterystyczne nacięcie na żyłkę, zalecane jest stosowanie specjalnego, bardziej elastycznego i odpornego na zniszczenie rodzaju szkła tzw PNX.

INDEX -  dla osób o mocy szkieł większej niż  2,00 dpt polecane jest pocienianie szkła dzięki czemu soczewka będzie lżejsza bardziej subtelna.