FAQ - najczęściej zadawane pytania

Mozart Optyk Sp z o.o.

ul. Praska 30b,
30-238 Kraków,
woj. małopolskie
Telefon: (012) 4221813

Polaryzacja

Promienie świetlne rozchodzą się w różnych kierunkach. Kiedy promienie słoneczne padają na gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach: poziomym i pionowym. Pionowe promienie świetlne są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Natomiast promienie biegnące poziomo tworzą oślepiające białe refleksy szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni takich jak np. karoserie samochodów, tafla wody, śnieg, szyby...        Odblaski pojawiają się kiedy na gładką poziomą powierzchnię (woda, śnieg, lód, mokra nawierzchnia drogi),światło odbite jest przynajmniej częściowo spolaryzowane, tworząc oślepiającą białą poświatę. Zmienia to znacznie nasze postrzeganie kształtów, kolorów i pogarsza komfort widzenia.

Promienie świetlne po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną uporządkowują się w jednej płaszczyźnie.

Dlatego też zastosowanie filtrów polaryzacyjnych w okularach przeciwsłonecznych pozwala obserwować otoczenie bez męczących a czasem niebezpiecznych odblasków, zwiększając komfort i kontrast obrazu. Pozwalają chronić oczy przy bardzo silnym nasłonecznieniu.

Zalety:

  • redukcja odblasków,
  • polepszone widzenie kolorów,
  • poprawiony kontrast,
  • znakomity komfort widzenia,
  • 100% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są polecane zarówno dla dalekowidzów jak i krótkowidzów, ale również dla osób aktywnych, których oczy są wrażliwe na światło, osób uprawiających sporty wodne.

Korzystne są również dla zawodowych kierowców, wędkarzy ( gdyż pozwala widzieć wyraźnie taflę wody, ale również to co jest pod nią) czy marynarzy.